4. vánoční jarmark

13. prosince 2009 v 23:32 | dario |  Dačice
s ukázkami řemesel, prohlídkou vánoční výstavy, prodejem ozdob, perníku, medu aj.

parkoviště na dolním náměstí bylo prázdné, zato na horním se nadalo v neděli zaparkovatV neděli 13. prosince proběhl na nádvoří Státního zámku v Dačicích a v prostorách Městského muzea a galerie Dačice již IV. Vánoční jarmark, na který se přišel podívat za odpoledne rekordní počet návštěvníků - přes 1 100 osob.
Zimní mrazivé počasí navodilo atmosféru blížících se Vánoc, stejně jako vánoční koledy v podání mladých dačických muzikantů Hudby z Marzu Revajvl. K zahřátí byl dostupný grog, punč, čaj i svařák. Na nádvoří děti potěšila zvířátka - ovečky a kozy. Nechyběli ani vánoční kapři v kádi, štiky i úhoř.
K vidění a ke koupi byla spousta vánočních drobností - dekorací, ozdob, keramiky, svíček, perníků, ale i medu aj. Zdobily se perníky, perníkové těsto se vtlačovalo do dřevěných forem, pletlo se ze slámy či šustí, vyráběly se ozdoby z hoblin, věnečky.
Jarmarku se zúčastnilo více než dvacet prodejců a předvádějících nejen z Dačic a okolí, ale i od Třebíče, z Batelova, Kaliště či Hluboké nad Vltavou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama