Novinky na webu katastru

13. dubna 2009 v 0:35 | dario |  katastr
Katastr zveřejnil jmenný seznam katastrálních území dle krajů s informacemi o dokončených digitálních a digitalizovaných mapách a další údaje o katastrálních územích.
Termíny vyhlášení platnosti obnovených katastrálních operátů a další informace, které byly do 17.3.2009 na internetových stránkách aktualizovány zpravidla vždy jedenkrát za čtvrtletí, jsou od uvedeného data aktualizovány průběžně vždy v den, kdy k vyhlášení platnosti nebo ke změně další informace zveřejňované o katastrálním území dojde.
Přístup k těmto informacím se otvírá z hlavní internetové stránky ČÚZK v sekci Digitalizace katastrálních map kliknutím na položku Seznam katastrálních území s informacemi o dokončených digitálních a digitalizovaných mapách", pod kterou je uveden seznam katastrálních úřadů.
Kliknutím na název katastrálního území je v nové úpravě umožněno získávat nejen aktuální informace o stavu digitalizace katastrální mapy ve vybraném katastrálním území, ale i další aktuální údaje o katastrálním území. U katastrálního území je mj. uveden i předpokládaný termín dokončení digitalizace katastrální mapy dle projektu urychlení jejich digitalizace, pokud v daném katastrálním území již nebyla dokončena.
Současně dochází ke změně internetových stránek v oddíle "Český úřad zeměměřický a katastrální" v sekci "Úřední deska". Na úřední desce je doplněna nová sekce Vyhlášení platnosti obnoveného katastrálního operátu, ve které jsou uvedeny jmenné seznamy katastrálních území podle roku vyhlášení platnosti obnoveného operátu. Seznamy za roky 2007 a 2008 jsou uvedeny dle dřívější úpravy. Seznam za rok 2009 je v nové úpravě a je průběžně aktualizován vždy v den, ve kterém k vyhlášení platnosti dojde.

Dne 6.4.2009 byl zahájen zkušební provoz Geoportálu ČÚZK, v nové grafické podobě a s novými funkcemi. Nový Geoportál ČÚZK plní funkci přístupového místa k mapovým produktům a službám celého resortu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama