Jč. kraj k dačické nemocnici

12. dubna 2009 v 23:50 | dario |  Dačice
Stanovisko Jihočeského kraje k situaci nemocnice v Dačicích
01.04.2009

Na základě informací z minulého týdne došlo mezi zastupiteli Města Dačic k dohodě. Podle ní zřejmě Zastupitelstvo Města Dačice odsouhlasí dohodu o narovnání mezi provozovatelem nemocnice PP Hospitals a Městem Dačice. Podle této dohody zaplatí město PP Hospitals zhruba 14 mil. Kč. Proč k této dohodě dochází 14 dnů před tím, než by měl proběhnout odvolací soud ve věci sporu o nemocnici, si musí zodpovědět sami zastupitelé Dačic. V Dačicích se situace mění už od října, kdy město dalo současnému provozovateli výpověď.

Jihočeský kraj přislíbil pomoc při řešení provozu nemocnice v Dačicích. Během řady jednání padl v polovině února termín možného provozování tohoto zdravotnického zařízení prostřednictvím Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., od 1.4.09. Mezitím se ovšem situace v nemocnici zhoršovala. Pokud zastupitelstvo 31.3.09 odsouhlasí vyrovnání s PP Hospitals, nelze si představovat, že 1.4.09 předá tento provozovatel vyklizené prostory a zaměstnance někomu jinému. Zákon o obcích, který musí respektovat každý, tedy i Město Dačice, totiž jasně říká, jaké právní procesy v orgánech města a jaké lhůty musí proběhnout kupříkladu při pronájmu nemovitostí. Podobný zákon platí i pro Jihočeský kraj.

Jsme si vědomi, že obnovení provozu v dačické nemocnici bude náročné organizačně, právně, personálně i ekonomicky. Budeme samozřejmě požadovat, aby i Město Dačice, které nese svou část odpovědnosti na stávající situaci, přistoupilo k revitalizaci nemocnice vstřícně. Je otázkou, zda půjde o podobnou vstřícnost jako při převzetí LSPP, kdy v neřešitelné situaci pomohla jindřichohradecká nemocnice v zajišťování LSPP a v návrhu nájemní smlouvy s Městem Dačice se od nemocnice požaduje 150 tisíc Kč.

Nejde tedy o to, zda Jihočeský kraj chce či nechce pomoci dačickým občanům, zda chce či nechce plnit své předvolební sliby, jde o to, aby veškeré procesy proběhly v souladu s právem a byly řádně zajištěny. Nechceme přece opakovat situaci, kterou už Dačice zažily.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama