Únor 2009

JH sportovec roku 2008

26. února 2009 v 23:05 | dario |  Fotky
Ve čtvrtek večer v sále MěKS Dačice proběhlo vyhlášení okresní soutěže Sportovec roku 2008 (Jindřichohradecka ;-). Další fotky jsou na http://picasaweb.google.cz/dario.dacice/2009SportovecRoku.

Výsledky v Deníku JH nebo pod obr.


15. zz: konec dačické nemocnice

25. února 2009 v 21:45 | dario |  Dačice
Na úvod si dovolím udělat závěr: nikdo nevyhrál, všichni prohráli

Vždy, když se mě někdo ptal, odkud jsem, tak jsem říkal, že jsem z jednoho pěkného malého moravského města, tohoto času v Čechách. Teď budu muset dodat, z malého města, kde žijí tzv. maloměšťáci, což jsou lidé s omezeným rozhledem, slušně řečeno. Jsou to lidé, kteří se nedokážou povznést nad své názory a vzít v úvahu i své bližší či vzdálenější okolí. A hlavně bohužel nedokážou udělat kompromis, ale stojí si za svou pravdou: Posledně jsi se nechtěl domluvit ty, dnes se nechci domluvit já, bez ohledu na to, že se věc více týká někoho jiného.
Bohužel, co se stalo, stalo se. Poslední kompromisní návrh na urovnání vztahů mezi městem a provozovatelem, neprošel o jediný hlas. Ale třeba bude vše jinak... Zatím ale pravděpodobně zbylí zaměstnanci dostanou výpověď, protože firma PP Hospitals se dostává do platební neschopnosti, a tak zřejmě stejně opustí prostory nemocnice, a zastupitelé města se budou moci radovat z prázdných prostor (a soudních sporů), ale už nemusí být nikoho, kdo by ještě v nemocnici v Dačicích věřil.

22:41 doplnění: omlouvám se, začal jsem zeširoka a chtěl jsem vyjádřit tolik věcí, až mi došli slova... Ale chtěl bych ještě zmínit slova minulého i současného hejtmana a všech návštěv z Parlamentu, všichni říkali DOMLUVTE SE!!! Ale v Dačicích to zřejmě nebylo slyšet ;-(.

Otázkou samozřejmě zůstává neomluvená? nepřítomnost 2 dačických zastupitelek.

---------------------
4.3.2009 dnes jsem byl upozorněn, že tento text, v nějaké podobě, vyšel v Týdeníku Jindřichohradecka, tak bych rád jen doplnil, že demokracie je o tom, že stačilo aby se domluvilo 11 z 21 zastupitelů, ať už sedí vlevo, uprostřed, nebo vpravo. A bohužel ti toho nebyli schopni, resp. nechtěli.místostarosta Pavel Habr předčítá návrh dohody

ředitel dačické nemocnice Leoš Dostál

občanů věřící v budoucnost dačické nemocnice ubývá

návrh dohody a dole výsledek hlasování

dačický masopust

22. února 2009 v 21:28 | dario |  Dačice
22.2.2009 se uskutečnil v Dačicích již 3. obnovený masopust.


Dačice:14. zasedání zastupitelů

22. února 2009 v 10:47 | dario |  Dačice
Fotky z 14. zz - 16.2.2009 (18-21h), text časem ;-(. Ve středu 25.2. bude možná další 15.zz? Jestli bude, najdedeta na "nových" stránkách města.
nový zastupitel Jiří Albrecht (Weinderthaler se 4.2. vzdal mandátu)


opuštěné místa před hlasováním o dohodě s PP Hospitals

Antonín Tunkl (zastupující právník města)