Prosinec 2008

Adventní koncert - Velká Lhota 2008

15. prosince 2008 v 22:23 | dario |  Okolí
Hostem již tradičního adventního koncertu ve Velké Lhotě u Dačic byl brněnský herec a recitátor Ladislav Lakomý, který přednesl vánoční texty z pera Jana Skácela, Jaroslava Vrchlického a dalších klasiků české literatury. Dále zde účinkoval Žesťový soubor ZUŠ Dačice pod vedením Stanislava Kamínka a vše zaštiťoval domácí komorní sbor Festivia Chorus, který řídí Jitka Čudlá www.festivia.cz.
Letošní adventní koncert byl mimořádný tím, že zde Festivia Chorus pokřtil své první profesionálně natočené CD, které nese přiléhavý název "Zpívání pro potěchu duše". Ladislav Lakomý se stal kmotrem této jejich nahrávky.


balonky Ježíškovi

9. prosince 2008 v 22:01 | dario |  Dačice
Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov a Agency Je5 vyhlásili pokus o společný zápis do České knihy rekordů: Vypuštění balónků s přáním Ježíškovi
Rekordní pokus proběhl v celé České republice v rámci projektu České Vánoce s Ježíškem. Na Dačicku se přihlásila obec Dešná, obec Vratěnín, město Dačice, OS Monserrat Slavonice. V Dačicích proběhl pokus na městském stadionu a k Ježíškovi bylo posláno na 794 balonků. Vypuštěné balónky, byly vyrobeny z přírodního kaučuku a neměly by se tedy stát dalším odpadem v přírodě. Bližší informace jaou na http://www.ceskyjezisek.cz/rekord-ve-vypousteni-balonku.