Červenec 2008

dačická nová lávka

22. července 2008 v 14:32 | dario |  Dačice
Dnes 22.7.2008 byla opět přemostěna Dyje nad splavem u Homolkového mlýna. Na místě staré železobetonové lávky vyrůstá lávka dřevěná.
Z dolního obrázku je vidět, že v zimě budeme zřejmě narážet do plotu nebo zvyšovat návštěvnost mlýna (na první pohled zřejmě soudruzi udělali někde chybu ;-).

Cyklomaraton K24

6. července 2008 v 0:51 | Vojtěch Trčka |  Různé
Cyklomaraton K24 v Újezdě u Brna
VIII. ročníku 24-hodinového závodu se 20. až 21. června úspěšně zúčastnili Slavoničtí cyklisté Vojtěch Trčka a Vlastimil Burkart. Reprezentovali Cyklosport u Čápů. Oba najeli stejný počet kilometrů. Přesně 568. A dělí se ještě s jedním závodníkem o bezva 8. místo z celkového počtu 158 závodníků.
"Na závodě jsem byl už podruhé. Minulý rok jsem zvládl překonat 511km a tentokrát jsem si zvýšil svůj osobní rekord o další dvě kola. A to hlavně díky panu Burkartovi, s kterým jsem celý závod odjel, bezvadnému zázemí, které tvořila má rodina, a také díky našemu sponzorovi Cyklosport u Čápů Slavonice. Jelo se mi mnohem lépe, než minule. I počasí bylo bezchybně přichystáno. Vydržel jsem to beze spánku a jednou jsem musel vyměnit píchlou duši," uvedl Vojta.
Dokonce závodníci vytvořili neoficiální český rekord! Účastníci jednoho závodu objeli délku rovníku (40 000km) za 22 hodin. Info o závodu na www.k24.signaly.cz.
Vojtěch Trčka, Slavonice
    Na fotce stojí vlevo Vlastimil Burkart a vpravo Vojtěch Trčka.   

DKM Dačice

1. července 2008 v 10:18 | dario |  katastr
V obci a katastrálním území Dačice - platí ode dneška 1.7.2008 digitální katastrální mapa (DKM) na celém území. Nový stav vzniknul obnovou katastrálního operátu přepracováním (původního THM - technicko hospodářského mapování z roku 1969). Jsou zde zapracovány i nové názvy, např. Dalbergův rybník v zámeckém parku.

Katastrální úřad pro Jihočeský kraj se sídlem v Českých Budějovicích, katastrální pracoviště Dačice
www.cuzk.cz/kp/dacice.