chybí nám volnočasové aktivity?

23. října 2007 v 23:25 | dario |  Dačice
MF DNES cituje zprávu ČTK, že lidem z Dačicka chybí volnočasové aktivity.
Celý článek na idnes.cz.
Dačice - Na nedostatečnou nabídku volnočasových aktivit si nejvíce stěžují obyvatelé Dačicka. Ukázal to průzkum sociálních služeb. Odborná firma při něm oslovila obyvatele 23 obcí na Jindřichohradecku.
"Mezi další problémy patří také péče o seniory a nedostatek bezbariérových přístupů. V obcích je také málo bytů a lidé jsou navíc o nabídce poskytovaných služeb špatně informováni," řekl Lukáš Tryml ze společnosti G-project, která průzkum zpracovala.
Přesto podle ankety nechce většina obcí do dvou let nabídku sociálních služeb rozšířit. "Světlou výjimkou je jen město Slavonice, které se dlouhodobě snaží prosadit projekt Bezpečně do školy," uvedla manažerka firmy G-project Barbora Vlková.

Ve městě budou do několika let lidé přecházet po nových bezbariérových přechodech. Přibudou také přístroje pro měření rychlosti projíždějících aut a kruhové objezdy. Radnice chce také lépe osvětlit nebezpečná místa.
Dotazníky vyplňovalo i všech devět poskytovatelů sociálních služeb v regionu. "Jejich největším problémem jsou samozřejmě finance. Zároveň se dá říci, že je jich v regionu málo," sdělil Tryml.
Společnosti se ale vrátil jen zlomek dotazníků, které rozdala mezi lidmi. Celkem jich zpracovává 311, což je necelých pět procent všech distribuovaných formulářů. Získané údaje poslouží městu Dačice jako podklad při tvorbě Plánu rozvoje sociálních služeb.
Cílem projektu je zmapovat v jednotlivých regionech nabídku a poptávku po sociálních službách. Lidé také mohou do dotazníku napsat, jak jsou se službami spokojeni. K vyplnění formulářů je motivují soutěže o ceny.
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy
Autor: (ČTK, zml)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama