Dačicko bez Ladštejnské vody!

7. srpna 2007 v 23:02 | jindrichohradecky denik |  Různé
Dačicko bude nějaký čas bez vody z Landštejna - 3.8.2007
Dačicko, Slavonicko, Novobystřicko / Asi patnáct tisíc lidí z Dačicka, Slavonicka a Novobystřicka bude v následujících třech letech napojeno na jiný zdroj pitné vody v jižních Čechách než doposud.

Kvůli opravě vodní nádrže budou muset vodohospodáři napojit odběratele na jiný zdroj pitné vody.
"Odstávka zdroje Landštejn je nezbytná kvůli rekonstrukci hráze této vodní nádrže. Tu bude obnovovat správce vodního díla společnost Povodí Moravy," vysvětlil vedoucí rozvoje společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy Jan Jindra s tím, že nádrž je poničená ještě z povodní, které byly v roce 2002.
V současné době se jedná o několika variantách, jak soustavu v oblasti Dačic napojit na jiný zdroj. "V úvahu přichází například varianta, kdy by se voda přivedla z vodárenské soustavy jižní Čechy přes Jindřichův Hradec do Nové Bystřice v plné kapacitě. Jinou variantou je stejnou cestou dovést do oblasti novým řadem jenom dvě třetiny současné kapacity vody a zbytek doplnit z místních zdrojů," uvedl Jan Jindra.
Na akci, která si vyžádá investici přes sto milionů korun, spolupracují města a obce z Dobrovolného sdružení Landštejn i Jihočeský vodárenský svaz. Ti už zahájili přípravné práce a pokud vše bude postupovat podle plánu, lidé by podle Jindry změnu dodávek vody neměli ani pocítit.
Miroslava Kolářová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama