3. zasedání zastupitelů po volbách 2006

22. března 2007 v 10:52 | dario |  Dačice
3. zasedání zastupitelů v Dačicích se konalo 21.3.2007 od 18h a skončilo nezvykle pozdě, až před ¾ na 11h noční. Zúčastnilo se ho 20 zastupitelů (z 21), omluven byl Michal Stehlík.

V úvodu se ptal zastupitel Antonů, zda rada města nepovolá nezávislého rozhodce, který by rozhodl spor mezi vedením města a bývalým (odvolaným) starostou Fabešem. Hlasování dopadlo stranicky 11 proti/9pro, tzn. žádný rozhodce nebude a ze strany vedení města spor není.
Dále starosta Hájek přečetl asi půlhodinovou zprávu o činnosti rady od posledního zasedání zastupitelů. V následné diskusi zastupitel Fabeš doporučil radě města zřízení nezávislé redakční rady pro městský bulletin (Město Dačice informuje). A zřejmě proto, že to bylo jen doporučení a ne žádost, tak se přešlo k dalšímu bodu programu, tj. obecně závazné vyhlášce o Fondu rozvoje bydlení. Kde se upravuje řešení rozdělení peněz. Schváleno všemi přítomnými 20 pro (20/0/0). Dále se projednala 2. etapa prodeje obecních bytů, kde zůstala zásada prodávat zatím jen stávajícím nájemcům. Pouze asi 2 byty bez nájemce mohou být prodány podle jiných podmínek nebo můžou být použity při směně nemovitostí mezi městem a např. obyvateli domu, který by chtělo město zbourat (u nevyhovující křižovatky na Staré Hobzí).
Zastupitelé také mj. schválili prodej parkoviště u autobusového nádraží firmě FUERTES DEVELOPMENT, s.r.o., která má zde postavit supermarket s novým parkovištěm. Dále místostarosta Habr vyjmenoval investiční akce města, např. 8 bytových jednotek v ul. Bratrská, letní koupaliště, rekonstrukce ulice Krajířova od staré radnice na dolním náměstí až po výjezd na Telč, sociální zařízení na městském stadionu, další přístavba ke staré škole, rekonstrukce MěKS a tělocvičny. Zastupitelé taky schválili změnu územního plánu č.8, která vytváří další místa pro stavbu obytných domů v lokalitě U Hradišťku (dříve asi pod šibenicí ;-). Dále se řešilo ukončení smlouvy s LSPP, kterou zde zajišťovala firma pana Uchytila. V následné diskusi se upřesnilo, že LSPP (lékařská služba první pomoci) není RZP (rychlá zdravotnická pomoc) a důvodem výpovědi bylo zřejmě nedodržení nových podmínek pro tuto službu, tj. nezajištění 24hodinového dispečinku. Pan Uchytil se zasedání nezúčastnil, takže rada zatím požádala o řešení situace Jihočeský kraj. Dále se projednávaly informace z dozorčí rady PP Hospital s.r.o. (nájemce dačické městské nemocnice), kde místostarosta Habr, který v dozorčí radě je, konstatoval, že přetrvává problém v personální otázce, tzn. že nemocnice nemůže fungovat na 100 %.
Dalším bodem byla volba členů výborů finančního a kontrolního a volba jejich předsedů. Před začátkem hlasování chtěla opozice rychlejší veřejné hlasování, hlavně kvůli již pozdní večerní době a asi již neodpovídající teplotě v sále, byla ale přehlasována na tajné hlasování, 11 hlasů proti 9.
Ve všeobecné rozpravě pan Kloiber, jeden z asi 5ti zbylých přihlížejících občanů, vytknul starostovi města, že mu dosud neodpověděl na přislíbenou otázku z minulého zastupitelstva. Zastupitel Coufal vytknul vedení města, špatnou organizaci zasedání a žádal, aby se příště zasedání konalo častěji a s méně body v programu.
Zasedání skončilo asi ve 22:40, což bylo asi nejdelší zasedání v tomto tisíciletí ;-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama