2. zasedání zastupitelů po volbách 2006

28. února 2007 v 23:15 | dario |  Dačice
2. zz se konalo 20.12.2006 a zúčastnilo se ho 20 zastupitelů. Fabešová byla omluvena.
Na začátku vystoupil zastupitel Fabeš s návrhem změny jednacího řádu, v následném hlasování bylo 12 proti a 8 pro. Tajemník Městského úřadu, ale v předchozí diskusi řekl, že se nezaznamenávají hlasování jednotlivých zastupitelů, ale můžou se zaznamenávat na vlastní žádost zastupitele.
Starosta Hájek informoval o činnosti rady, mj. řekl, od 1.1.2007 je město Dačice plátcem DPH; územní plán pro nás vytvoří Urbanistické středisko Brno (myslím, že dělali i územní plány Slavonic, Kunžaku, aj.)
Zastupitel Fabeš chtěl vědět, jaké odměny berou zástupci města v různých organizacích nebo firmách s podílem města. Místostarosta Habr odpověděl, že si to přesně nepamatuje, ale ve firmě .A.S.A. je to asi 8-10 tis. Kč a Teplospol 2 tis. Kč. Ale že od roku 2007 se žádné odměny již brát nebudou.
Zastupitel Antonů se ptal, jak to bude dále s informacemi o dačické nemocnici? V minulém volebním období platilo, že jednou za čtvrt roku bude na zasedání aktuální informace z nemocnice.

Radní Stoupenec přečetl obecně závaznou vyhlášku o odpadech.
Dále zastupitelé zamítli žádost o zrušení průmyslové zóny. Problém zřejmě souvisí s tím, že žadatel J.Procházka žije dlouhodobě v zahraničí (Austrálie), ale trvalou adresu má v Dačicích v ulici Krajířově čp. 27, což je Městský úřad. A samozřejmě také s tím, že průmyslová zóna byla vytvořena moc narychlo a zřejmě bez předchozího jednání s dotčenými vlastníky. Průmyslová zóna tam byla zvolena nešťastně, protože dopravní napojení je buď přes úzký most přes Vápovku nebo úzkým přejezdem u vlakového nádraží.
Při projednávání směn pozemků se u jednoho bodu zdrželi hlasování zastupitelé Antonů a Štěbeták, z důvodu obchodních styků s firmou 2es.
Místostarosta Habr přednesl návrh rozpočtu 2008-2010, na což reagoval zastupitel Coufal argumentem, že dosud nebyl zřízen finanční ani kontrolní výbor. Starosta Hájek slíbil, že příslušné výbory zřídí na příštím zasedání. Místostarosta Habr dále řekl, že rozpočet na rok 2007 byl již prodiskutován na pracovním zasedání zastupitelů a příjmy jsou 115,318 mil. Kč a výdaje 166,688 mil. Kč.
Zastupitel Točík se ptal proč jedna základní škola má 2x větší dotace od města než druhá základní škola a bylo mu odpovězeno, že běžné náklady ovlivňuje počet dětí v družině.
Zatupitel Fabeš poukázal na to, že radní Tůma je vedoucím odboru dopravy a neměl by být zároveň zastupitelem, což se vyřešilo tím, že Tůma odchází koncem roku do důchodu.
Místostarosta Habr navrhl odměny zastupitelům: radní - 1640 Kč, zastupitel - 550 Kč, předseda komise - 1340 Kč, člen komise - 1170 Kč. Zastupitelé Fabeš a Švec se zdrželi, jinak schváleno s úsměvem.
Zastupitel Antonů chce pozvat někoho z kraje, aby rozhodl a ukončil spor mezi současným vedením města a současným zastupitelem Fabešem. Trestní oznámení na radniční listy z voleb bylo odloženo.
Místostarosta Habr informoval, že PP Hospital, nájemce dačické nemocnice, opět změnil vlastnickou strukturu.
Starosta Hájek navrhnul poslat dar partnerské švýcarské obce Urtenen 5 tis. CHF na nadaci nemocnice.
Hlasování o zápis bylo jednotlivě a tím asi tříhodinové zasedání skončilo.
Foto: přihlížející občané (standartní počet?)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama