Prodej hrobky v Jemnici 2

13. listopadu 2006 v 22:11 | Třebíčský deník |  Okolí
Jemnice - Ze šlechtické hrobky by v Jemnici mohlo být místo pro pořádání koncertů vážné hudby. Jednání zájemce Ivana Chuma z Tábora s městem se však zkomplikovala.
"Zatím jsme nenašli společnou řeč," potvrdil včera Chum. Nepřijatelné pro něj je, že by napřed musel objekt ze svého opravit, a až pak by přešel do jeho vlastnictví.
Hrobky z konce minulého století se dobrovolně zřekli potomci šlechtického rodu Pallaviciniů.
Zastupitelé se už smlouvou o prodeji zabývali před volbami. Neodsouhlasili ji ale pro řadu nedostatků. Starosta Milan Havlíček včera předpokládal, že hrobka se dostane opět na program - zhruba na přelomu listopadu a prosince. O připomínkách Chuma se ještě bude diskutovat. "O jiném zájemci nevím," dodal Havlíček.
"Původní stavební sloh hodlám ctít, nemíním rušit vnější ani vnitřní vhled. Objekt ponechám i nadále jako kulturní památku," ujistil zájemce. Pokud hrobku koupí, čeká ho náročná oprava za miliony korun. Do objektu zatéká, chybí plot, takže dochází ke krádežím.
Pallaviciniové slíbili, že si převezou urny s ostatky předků do jiné rodinné hrobky v Maďarsku a za Jemnicí udělají tlustou čáru. "Jakmile jsme jim řekli, že jim nedáme ani sochy, ani kříž, přestali mít o urny a celou hrobku zájem," přiznal již dříve místostarosta Jemnice Antonín Finda.
MIROSLAVA ČERMÁKOVÁ, JAROSLAV PACLÍK
Třebíčský deník - 7.11.2006
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama