Prodám nemovitost. Zn.: Hrobku

30. října 2006 v 12:46 | tyden.cz |  Okolí
Postmoderní chata
Moravské městečko Jemnice se zbavuje hrobky šlechtického rodu Pallaviciniů. Hlavně z finančních důvodů, opravy by se prý přehouply vysoko přes milion korun. "Hrobku chceme prodat podnikateli z Tábora," odhaluje plán radnice starosta Jemnice Milan Havlíček. Prodej umělecky hodnotné hrobky ale pozdržely protesty muzejního spolku a veřejnosti. Přece jen v hrobce leží rakve s pozůstatky šlechticů a město chtělo hrobku prodat i s nebožtíky. Teď ale radní musejí pozměnit už přijaté usnesení a vyzvat potomky Pallaviciniů k převzetí ostatků. Pokud si ostatky neodvezou, město hroby exhumuje a mrtvé znovu pohřbí mimo hrobku. Starosta Havlíček věří, že prosincové zasedání zastupitelstva prodej schválí. Podnikatel z Tábora si už na koupi šlechtického mauzolea připravil 150 tisíc korun. A jak ji chce využít? "Pohřbít se tam nemíní. Hrobku chce používat výhradně k soukromým rekreačním účelům," prozrazuje starosta.
Umělec by řekl, že na trhu s hrobkami není nouze o postmoderní výjevy. Občan se ale musí pohoršit nad neetickým plánem necitlivého podnikatele.
Zdroj: tyden.cz (Týden č. 44/2006 - Ivan Motýl)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 9. února 2007 v 10:02 | Reagovat

Super zpráva: Týden má teď novou grafiku od http://www.giant.cz a dost mu to prospělo. Horší zráva: Původní odkazy se nepřesměrovávají, takže jedině hledat a hledat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama