pohranicni policie

26. září 2006 v 13:17 | izurnal.cz |  Okolí
Hranici s Rakouskem začínají poprvé střežit společné policejní hlídky
Alžběta Havlová, Marie Matúšů 26.09.2006 09:05
Rakouští a čeští policisté začnou od dnešního dne vůbec poprvé společně střežit státní hranici. Působit budou v Dolním Dvořišti do deseti kilometrů od státních hranic na území obou republik. Zaměří se na potírání přeshraniční kriminality a nelegální migrace, prohlídku vlaků a povolení k pobytu nebo stíhání lidí, kteří se vyhýbají hraniční kontrole.
"Do smíšených hlídek budou zpravidla nasazováni tři policisté. Byli vybráni policisté, kteří jsou dobře jazykově vybaveni, na společných seminářích se podrobně seznámili se smlouvou o policejní spolupráci, s právními normami sousedního státu, s organizací a strukturou policie České republiky a Spolkové republiky Rakousko," řekla Českému rozhlasu mluvčí jihočeské cizinecké policie Anna Stloukalová.
Policisté se budou řídit zákony smluvního státu. Například služební zbraň budou moci použít jen v nutné sebeobraně.
"Tito policisté mají stejné právní postavení jako policisté státu smluvního. V rámci smíšených hlídek jsou oprávněni nosit svou uniformu, služební zbraň a mohou používat i donucovací prostředky. Služební zbraň však mohou použít na území sousedního státu pouze v případě nutné obrany nebo krajní nouze," upřesnila Stloukalová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama