Srpen 2006

Vlak přejel v Dačicích ženu

31. srpna 2006 v 14:02 | Smrt na kolejích |  Dačice
V Dačicích na Jindřichohradecku zemřela dopoledne po srážce s osobním vlakem žena, která vlak dobíhala přes přejezd. Vlak jedoucí ze Slavonic do Kostelce u Jihlavy se dal do pohybu ve chvíli, kdy byla žena na přejezdu. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.
Podle mluvčí jihočeských hasičů Aleny Horákové vyprošťovali zraněnou ženu zpod vlaku hasiči a předali ji do péče záchranné služby. Žena však zraněním podlehla. Na místě je stále policie a vyšetřuje bližší okolnosti nehody.

Zdroj: http://ihned.cz//2-19201520-002000_d-05
Smrt čekala na kolejích
Žena (72) spěchala, nereagovala na výstražná zařízení na železničním přejezdu v Dačicích a vběhla přímo pod přijíždějící vlak. Na svá zranění zemřela...
Dne 31.8.2006 v 7:20 hodin chodkyně (72) z Dačic běžela po chodníku mostu přes řeku Dyji od centra města k železniční zastávce, nereagovala na světelné a zvukové zabezpečovací zařízení a na sklopené závory železničního přejezdu, vběhla na přejezd, kde byla zachycena projíždějícím vlakem, který jel ve směru od Slavonic. Vlaková souprava narazila do chodkyně levým předním rohem motorového vozu a došlo ke smrtelnému zranění chodkyně. Škoda na majetku nevznikla.
kpt. Beran