Květen 2006

tp Petrů - už 7. veletrh

25. května 2006 v 23:47 | dario |  Dačice
Dnes začal na dolním náměstí již 7. firemní veletrh železářství tp Petrů. Můžete si vyzkoušet elektronářadí nebo si něco koupit ;-). Bližší informace zde.

20. zasedání zastupitelů města Dačice

21. května 2006 v 22:54 | dario |  Dačice
Ve středu 17.5.2006 proběhlo po 3 měsících už 20. zasedání zastupitelstva, za přítomnosti 17-ti zastupitelů, chyběli: Stehlík, Blaha, Vašňovská, Fabešová. Jednání se zúčastnilo asi 16 přihlížejících, samozřejmě včetně zaměstnanců radnice.
V úvodním shrnutí jsme se dozvěděli např. že Dačice budou mít nové propagační materiály, bývalá hospoda Pod věží se snad začne opravovat (firma která bývalou hospodu koupila se přejmenovala a změnila vlastnickou strukturu, a tak snad již zmizí jeden z posledních, vůbec neopravovaných domů na náměstí. Neodpustím si poznámku, že i radnice nechává chátrat např. Kapetův dům.). Sporný se mi zdá i záměr radnice zastavět zbylou část bývalého hokejového hřiště, malometrážními byty.
Dále jsme se dozvěděli o dvou obecně závazných vyhláškách: Požární řád a vyhláška o školských obvodech ZŠ. Mírně se upravily odměny zastupitelům. Na závěr se ještě zvolili 2 přísedící k obresnímu soudu (jsou to ti samí, co dosud).
V následující rozpravě se zastupitel Coufal ptal na složení výběrové komise na stavbu koupaliště (to asi znamená, že s tím zastupitele nikdo neseznámil?). Dále zastupitel Fabeš poukázal na špatnou organizaci práce správy majetku města, která pod příslibem zřízení cesty odkoupila pozemek u Třech křížů, ale následně jej celý prodala, bez možnosti přístupové cesty (a teď kvůli cestě kupuje část pozemku zpět). Rozpravu ukončil opět zastupitel Fabeš doporučením zastupitelům, aby se nepsali na kandidátky, pokud nechtějí dodržovat zákony.
Před závěrečným hlasováním navrhnul radní Antonů hlasovat o koupališti zvlášť, ale hlasování dopadlo dle očekávání: 11 pro/2 neví/ 4 proti.
Příští zasedání by mělo být asi za měsíc.

Mažoretky Dačice 2006

14. května 2006 v 21:50 | dario |  Dačice
Dnes opět po roce vystoupily dačické mažoretky doma, na již tradičním odpoledni.

Nové hraniční přechody s Rakouskem

9. května 2006 v 21:38 | dario |  Okolí
Od neděle je na Jindřichohradecku celoročně otevřeno šest turistických přechodů, nyní turistických stezek. Jejich nepřetržitý provoz mimo jiné znamená starat se o jejich průchodnost i v době hustého sněžení.
Cesty k hraniční linii patří vesměs kraji, obce jsou však ochotné se po dohodě se svými rakouskými kolegy na jejich údržbě podílet. "V létě bude Smrčná sloužit také golfistům, neboť na obou stranách hranic jsou golfová hřiště. V zimě chceme protáhnout lyžařské stopy až k přechodu," uvedl například starosta Nové Bystřice Jiří Zimola, který se o tomto víkendu zúčastnil česko-rakouského cyklovýletu přírodním parkem Homolka.
Cesta u Hluboké nedaleko Dešné na Dačicku, kterou vlastní kraj, není v síti silnic. Přesto starosta Dešné Alois Adam předpokládá, že po oboustranné dohodě s rakouskými sousedy bude průjezdná i v tuhé zimě. "Stejně jezdíme s pluhem prohrnovat sníh do Hluboké, takže když bude ze strany lyžařů zájem, není problém cestu prohrnout," řekl.
Otevřen byl o víkendu také přechod v Rapšachu a Košťálkov u Starého Města pod Landštejnem.

Dačické opožděné čarodějnice

8. května 2006 v 13:21 | dario |  Dačice
O týden posunutý lampiónový průvod se přejmenoval na pochod osvobození ;-). Ale několik čarodějnic i tak bylo vidět.
Více fotek ve fotoinfu na iregion.dacicko.info.

Den pro bezpečí v Dačicích

6. května 2006 v 15:58 | dario |  Dačice
Informativně preventivní akci pořádala Mezinárodní policejní asociace (IPA) s Městem Dačice na horním náměstí. Prezentovali se zde i Hasiči, vojáci z J.Hradce, dačická nemocnice, pojišťovna Generali měla nárazový trenažér pro bezpečnostní pásy, autoškola Antonů měla připravené testy, jízdu zručnosti zajišťoval Cyklo sport Petra Kunkala a šlo shlédnout ukázková vozidla z autosalónu Souček.
Více fotek ve fotoinfu na iregion.dacicko.info.

Dačický dětský sbor první

2. května 2006 v 21:33 | dario |  Různé
Dačický dětský sbor Kvítek vyhrál 1. cenu na Evropském festivalu dětských sborů v Belgii. A tím se dostal i na obrazovku České televize. Záznam z Událostí v kultuře 1.5.2006 na ČT24.